Historie

Je čtvrtek 2.listopadu 1989 a ve třech mladých hlavách pomalu vzniká nápad v podobě jedné metalové skupiny, zatím s neurčitým názvem. Začínají se shánět kytary, bicí, zesilovače, bedny, mikrofony, světla a vše ostatní, co k takové skupině patří. Většinu věcí si kluci vyráběli sami a materiál sháněli, kde se dalo.

Tehdejší obsazení skupiny:

GT, VOC: Ferin Beneš
GT: Martin Florian
BS, VOC: Radek Kryštof
DS: Radek Valenta

Na začátku se zkoušelo¡ v Hospodě „U Marie“ v sále. V té době ještě neměli bubny, proto se nedalo pořádně zkoušet, vlastně se kluci učili hrát na kytary.

Později se skupina, které se v Kobylnicích začalo říkat NOTORICA, přemístila do klubovny SM, kde se začalo zkoušet doopravdy. Vznikají první texty, melodie a první písničky zří světlo světa.

Skupina se postupně zabydluje v klubovně, kam je chodí poslouchat všichni jejich příznivci.

Vznikají další melodie i texty, množství nových písní. Například: MÁM TĚ RÁD, ÚTĚK, METALOVÝ SVÁTEK, TAJEMNÝ STÍN, RALLYE, a jiné. Čas od času se klubovna změní v koncertní sál a skupina již s novým a definitivním názvem ARTEX hraje dál.

Máme taky jednu změnu ve složení skupiny, Martin přestává hrát na kytaru a přesedlává na klávesy. Postupně jak kluci vyrábějí nové bedny, čím dál tím více se zaplňuje klubovna.

Je léto, druhá polovina prázdnin a skupina ARTEX se připravuje na účinkování na pondělních po hodových dozvucích stárků. Byla to vlastně taková první zábava, která se celkem vydařila.

V této době vznikají další nové písničky. Kluci také dostávají mnoho dobrých rad od svých sousedů, členů skupiny PULS.

Během let se mění postupně osazenstvo kapely. Martina Floriana u kláves vystřídá Ferin Beneš a na kytaru začíná hrát nový člen Jiří Florian. Přibývá také nový nástroj a tím i pátý člen kapely – basová kytara a Ivan Kotouček. Toho později nahradí Zdeněk Valach a po něm známý kytarista ze skupiny PULS Jiří Zich.
Skupina si také mění název na FLASH, který již díky zábavám v okolí známe snad všichni.
V roce 2000 kluci nahrávají své první a zatím poslední CD Malý svět. Obsahuje 14 písní.
Ke skupině se také přidává zvukař Petr Florian.
Začátkem roku 2014 proběhla opět změna na postu baskytaristy. Novým členem kapely se stal Pavel Procházka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *